Ergotep CSR Institut

Podpořené aktivity

Obecně prospěšná společnost ERGOTEP CSR INSTITUT věnovala, zdarma, žákům 7. až 9. tříd Základní školy Proseč přednášku na téma Humanitární organizace a rozvojový svět. Ve vzdělávacím centru Ergoeduka v ERGOTEPU měl kupu teenagerů pod palcem, někdejší humanitární pracovník organizací Člověk v tísni a Lékaři bez hranic, náš kolega Ondřej Horváth.

Výroční zpráva 2023 obecně prospěšné společnosti ERGOTEP CSR INSTITUT informuje všechny zúčastněné strany o své činnosti a finančním hospodaření. Tento dokument poskytuje komplexní přehled o různých aspektech činnosti organizace za uplynulý rok.

Beseda někdejšího humanitárního pracovníka Ondřeje Horvátha proběhla ve čtvrtek 22. února 2024. Posluchači se dozvěděli mnoho zajímavých informací o oblastech postižených válečnými konflikty: Afghánistán, Pákistán, Somálsko, Sýrie, Dárfúr, Jižní Súdán, Barma, Bangladéš nebo Libérie. Poutavé vyprávění bylo doprovázeno prezentací unikátních fotografií.

Přejeme Vám příjemné prožití vánočních svátků a mnoho úspěchů v novém roce 2024.

Oční vady u malých dětí odhalí včas preventivní screening zraku. Ergotep CSR Institut, obecně prospěšná společnost každoročně daruje celkem 10 400, - Kč na preventivní screeningové vyšetření zraku předškolních dětí. Speciálním bezkontaktním přístrojem PlusOptix se měří dioptrie očí (refrakce), rohovkové reflexy, velikost zornic, odhalení dětských zrakových vad jako je tupozrakost, šilhání a astigmatismus. Vyšetření se přizpůsobuje věku dítěte, které v doprovodu říkanky sleduje pár okamžiků nos panáčka namalovaného na kameře. Výhodou přístroje je velmi rychlé, bezbolestné a komplexní vyšetření obou oči najednou v rámci jednoho měření. Rodiče se z výsledku dozví, zda má dítě zrak v pořádku nebo je nutné absolvovat komplexní vyšetření zraku.

Partneři a dárci

  • ISP21
  • zsamsprosec tmzluta barevnepostavy
  • VDV logo 2014