Ergotep CSR Institut

Plánované a podpořené akce

Plánujeme pro vás

 • Divadelní spolek Jindřich bude vyprávět

  O PERNÍKOVÉ BÁBĚ

  Máte rádi napětí? A humor? A rock 'n' roll? Právě pro vás je představení na motivy pohádky O perníkové chaloupce. Vítány jsou všechny věkové kategorie.

  Po divadle bude následovat koncert skupiny

  VYRWÁL

  Aneb i s hendikepem se dá dělat skvělá hudba! Hrají blues a rock, převážně však coververze.

  15. 5. 2019 od 17 hodin

  Vzdělávací centrum Ergoeduka, Zábořská 93, Proseč

  VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ


  Více o akci

Bez peněz, bez mobilu, jenom s batohem na zádech a jeho obsahem uvnitř. Cesta ze Stockholmu do Amsterdamu za 7 dní? Zdá se to jako bláznovství, ale oni to dokázali. Ve čtvrtek 8. 3. 2019 od 17 hodin v prostorách vzdělávacího centra Ergoeduka proběhla přednáška „Jak zadarmo procestovat půl Evropy.“ Jakub Lustyk, místní cestovatel a dobrodruh vyprávěl o svých zážitcích, které se dvěma kamarády zažil na cestách v rámci projektu „Can you make it“ od společnosti Red Bull.

O čem však jeho vyprávění bylo? Představte si, že máte pouze 24 plechovek nápoje Red Bull, které vám slouží jako platidlo. Nemáte u sebe žádné pití, žádné jídlo. Jste odkázáni pouze na své schopnosti komunikace a umění, ale v cizím jazyce. Kuba svou přednášku doplnil velkým množstvím fotografií i videí a posluchače zasvětil do pravidel projektu. Hodiny a dny plné zážitků, stopování v kuse, nocování na letišti nebo výtahu, ale to zdaleka nebylo všechno. Hlad vás dostane, uvažujete i nad potravinami z popelnice. Máte s sebou málo oblečení, déšť pak může být pak velikým problémem. Nešlo pouze o zážitky, ale také o plnění výzev, které toho byly součástí. Stopnout luxusní automobil, navštívit starostu významného města nebo se nechat svézt na zádech cizího člověka. Všechno to zní šíleně, ale oni to zvládli. Nebyli sice první, ale mají spoustu zážitků, které jim nikdo nevezme.

Z Kubova vyprávění vyplynulo mnoho ponaučení a zamyšlení. Jeho vyprávění bylo zakončeno mottem: „ Life begins at the end of your comfort zone,“ což v překladu znamená „Život začíná na konci tvé komfortní zóny.“ Co si o tom myslíte vy?

Napříště pro vás plánujeme nejen další zajímavou přednášku, ale také koncert hudební skupiny žáků Obchodní akademie Olgy Havlové v Janských Lázních.

Ve čtvrtek 3. 1. 2019 proběhla v prostorech Ergoeduky další cestopisná přednáška. Tentokrát se o zážitky podělil cestovatel z Vysokého Mýta. Petr Novák poutavě vyprávěl o průběhu svých cest v Nepálu. Dozvěděli jsme se, jak probíhá aklimatizace, jakých vrcholů dosahuje, či kolik km každý den nachodí. Na každou ze svých cest připravuje zájemce, kteří s ním poté cestují. Trasa údolím Tsum Valley a vrcholem Manaslu byla dlouhá 240 km a všichni ji zdolali za 26 dní. Během této doby nocovali u místních domorodců a měli tak možnost vyzkoušet jejich kuchyni.

Vzdělávací centrum Ergoeduka doslova praskalo ve švech. Taková byla přednáška Víti Mence o jeho 323 dnech, které strávil na Filipínách. Poutavé vyprávění s prezentací a zajímavými videi.

Ve čtvrtek 29. listopadu proběhla v prostorách Ergoeduky přednáška s názvem Tradiční čínská medicína, o které přednášela MUDr. Gabriela Počtová. Posluchači tak měli možnost načerpat sílu pro své tělo i duši, což se v těchto prvních zimních dnech bude určitě hodit.

Již tradičně jednou za měsíc pořádá Ergotep CSR Institut, o. p. s. ve spolupráci s Ergoedukou přednášku pro zaměstnance a širokou veřejnost z Proseče a okolí. Tentokrát tomu nebylo jinak. Svou návštěvou nás poctil cestovatel, dobrodruh a milovník treku Marek Jonák. Cestopisná přednáška byla na téma „Nový Zéland slovem i obrazem“.

Partneři a dárci

 • ISP21
 • zsamsprosec tmzluta barevnepostavy
 • VDV logo 2014