Ergotep CSR Institut

Přednáška Humanitární organizace a rozvojový svět pro ZŠ Proseč

Obecně prospěšná společnost ERGOTEP CSR INSTITUT věnovala, zdarma, žákům 7. až 9. tříd Základní školy Proseč přednášku na téma Humanitární organizace a rozvojový svět. Ve vzdělávacím centru Ergoeduka v ERGOTEPU měl kupu teenagerů pod palcem, někdejší humanitární pracovník organizací Člověk v tísni a Lékaři bez hranic, náš kolega Ondřej Horváth.

Stěžejním tématem byla humanitární práce. Tedy pomoc lidem, kteří se nacházejí v nouzi, a to v důsledku různých situací, jako jsou války, přírodní katastrofy, nemoci nebo chudoba. A všemu ostatnímu, co tato pomoc může zahrnovat. Od poskytnutí jídla, pitné vody, zdravotní péče, oblečení a dalších základních potřeb. V mnoha případech humanitární pracovníci zachraňují přímo životy lidí a svou pomocí i předcházení šíření nemocí.

Bohatá fotogalerie představila humanitární činnost, která se odehrává v různých částech světa. Zejména v tzv. rozvojových zemích, kde jsou lidé často postiženi chudobou, přírodními katastrofami nebo konflikty. Například Somálsko, Etiopie, Jižní Súdán, Afghánistán, Bangladéš. Po celém světě reagují na nerovnováhu v oblasti základních potřeb pro život různé organizace, jenž působí přímo v postižených zemích. Třeba Člověk v tísni, Červený kříž, UNICEF, Lékaři bez hranic a mnohé další nebo také dobrovolníci. Pomáhají stavět školy, nemocnice a další infrastrukturu, což pomáhá místním komunitám růst a rozvíjet se.

Šíření povědomí o humanitární práci a organizacích i rozvojovém světě bylo důležitou součástí přednášky. Účastníci měli velké množství velmi zajímavých a inspirativních dotazů, což svědčilo o zájmu a v neposlední řadě o zamyšlením se nad tématem.

Tým ERGOTEP CSR INSTITUT, o. p. s.

Partneři a dárci

  • ISP21
  • zsamsprosec tmzluta barevnepostavy
  • VDV logo 2014