Ergotep CSR Institut

Zahrada na Bosně pro krásu i užitek

V plné parádě byla dokončena realizace přilehlé zahrady sociálního bydlení Bosna, kterou provozuje obecně prospěšná společnost Ergotep CSR Institut.

V plné parádě byla dokončena realizace přilehlé zahrady sociálního bydlení Bosna, kterou provozuje obecně prospěšná společnost Ergotep CSR Institut. Celkové úpravy venkovních prostor, konkrétně bezbariérových chodníků, terasy a oplocení, stavba dřevěného přístřešku i vyvýšených záhonů.

Zahrada na Bosně má celospolečenský přesah, který propojuje péči o zahradu s cílem vyprodukovat zeleninu, byliny i květiny. Funkčním prvkem zahrady jsou vyvýšené záhony, které jsou komfortnější pro lidi s různými druhy hendikepů. Klienti sociální služby se zde při své rukodělné činnosti zaměřují na ošetřování a údržbu zeleně a následně i na výrobu produktů, a to bylinkových čajů, sušeného ovoce, voňavých mýdel a koupelových solí se sušenými květy. Tato činnost přináší rozvoj motorických a psychických schopností klientů a strávení smysluplného, aktivního času v komunitě v rámci sociálně-pracovní terapie.

Zahrádkářská sezona je plném proudu a rozkvětu. Teplé počasí a dostatek vláhy slibuje bohatou a krásnou úrodu, která voní… jak jen to léto umí.

Partneři a dárci

  • ISP21
  • zsamsprosec tmzluta barevnepostavy
  • VDV logo 2014