Ergotep CSR Institut

Projekt Do praxe bez bariér pohledem stážistky

Do praxe bez bariér, Tereza Ryšlavá

Ergotep CSR Institut, o. p. s. je jedním z partnerů projektu Do praxe bez bariér. V rámci praxí se tohoto projektu zúčastnila také Tereza Ryšlavá. Jaký význam pro ni praxe měla? Jaký je její zpětný pohled a názor? Nastaly nějaké komplikace? Terezu jsme vyzpovídali a přinášíme tak ryze upřímný názor aktérky projektu.

Pokud čekáte fakta, tady je nenajdete. Tohle bude zpověď čistě za moji osobu. Možná se to nikomu nebude líbit, ale co. „Buď upřímná,” řekli mi.

Komunikace je úplný základ všeho. Jakmile tahle věc nefunguje, můžeme si být jisti, že vyvstanou problémy. Například, že nevíte, v kolik hodin máte být v práci. To se dá naštěstí lehce zjistit, stačí napsat zprávu. Když pro vás ale přijede auto bez sedadel a vy jedete na mechanickém vozíku, můžete jen v duchu nadávat a modlit se, aby řidič jel opatrně a moc prudce nezatáčel. Díky bohu, celá jízda proběhla naprosto zodpovědně a profesionálně. Co nám z toho tedy vyšlo? Komunikovat, komunikovat, komunikovat. A nezáleží na tom, jestli ve škole nebo ve firmě.

Mám pocit, že tu pozitivní část si nechám až nakonec. Ještě jedna věc zdála se mi nešťastná, a to ubytování. Měli jsme na výběr mezi ubikací, která byla bezbariérová a blízko práce, ale na víkend jsme si museli sbalit věci a odjet domů. Pro někoho, kdo to má dvě hodiny cesty to není úplně ideální. A pak je tu druhá varianta, která je od firmy vzdálená autem přibližně třicet minut, můžete tam být přes víkend, ale není to to pravé ořechové ve vybavenosti. Že by námět k zamyšlení a vylepšení?

V prvních odstavcích jsem mohla znít nevděčně, ale nenechte se mýlit. Byla jsem na oddělení propagace a marketingu. Řekla bych, že už jsem tam pomalu jako doma. Zapojili mě okamžitě do pracovního procesu, takže jsem si přišla užitečná. Značným plusem pro mě byl profesionální, ale přátelský a otevřený přístup. A to je myslím i podstata projektu, nemám pravdu? Zajistit, aby žáci byli zapojeni, přišli si prospěšní a chtění.

To je ode mě asi všechno. Na závěr bych chtěla poděkovat všem, kteří mi tuto zkušenost umožnili, mohla jsem být i někde jinde než doma a v neposlední řadě to, že jsem mohla strávit kvalitní čas se svými spolužáky, kteří se teď (stejně jako já) vydají každý svou novou cestou. Není to jen o pracovních zkušenostech. Je to i utužování a vytváření nových vztahů. Takže jen tak dál.

Partneři a dárci

  • ISP21
  • zsamsprosec tmzluta barevnepostavy
  • VDV logo 2014