Ergotep CSR Institut

Ochranná známka Práce postižených

Ochranná známka Práce postižených pomáhá zviditelnit kvalitní práci osob se zdravotním postižením a podporuje sociální firmy, které tyto osoby zaměstnávají. Ochranná známka Práce postižených (dále jen OZPP) je unikátním projektem, který nemá v zemích Evropské unie obdoby.

Výrobky, které jsou označené touto ochrannou známkou skutečně vyrobili, zkompletovali nebo balili lidé s hendikepem. Zakoupením těchto produktů získáte jednak kvalitní výrobek nebo službu, ale navíc podpoříte práci postižených i jejich zaměstnavatele.

Vznik projektu se datuje k roku 2010, tehdy byl prvním podnikem oceněným touto známkou Ergotep, d. i. z Proseče.

V současnosti proběhla změna pravidel v oceňování. Důležité je zmínit dvě vzniklé úrovně OZPP. Zaměstnavatel OZP, který zaměstnává více, jak 50 % lidí s hendikepem, dále pak integrační sociální podnik OZP (dále jen ISP OZP).

Od konce listopadu 2019 se může ochrannou známkou Práce postižených pyšnit hned několik podniků. Ochrannou známku Práce postižených – Integrační sociální podnik OZP získal Neratov, z. s. z Bartošovic v Orlických horách, Pro-Charitu, s. r. o. z Červeného Kostelce a Ergotep, d. i. z Proseče, který ocenění získal již podruhé. Ochrannou známku Práce postižených – Zaměstnavatel OZP získal podnik Symetrie, s. r. o. z Brna.

Slavnostní předávání proběhlo v budově Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Programu byli přítomni členové strany ODS Zbyněk Stanjura, Ilona Mauritzová, Marek Benda, exposlankyně Lenka Kohoutová, Petr Bendl, Karel Krejza, Jan Bauer a Jakub Janda.

Ochrannou známku Práce postižených vlastní Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením. Partnerem projektu je Ergotep, CSR Institut o. p. s.

Jan Forbelský

Partneři a dárci

  • ISP21
  • zsamsprosec tmzluta barevnepostavy
  • VDV logo 2014