Ergotep CSR Institut

Prosečský Ergotep v Senátu Parlamentu ČR

Na 70 pozvaných hostů dorazilo na seminář o Integračním sociálním podnikání - zaměstnávání osob se zdravotním postižením. Na tuto akci pozval zúčastněné hosty předseda Senátu Parlamentu ČR Milan Štěch a předseda správní rady Ergotep CSR Institutu, o. p. s. Bc. Petr Herynek.

„Jak mohou nové sociální inovace pomoci v zaměstnávání OZP?“ Otázka, kterou hned v úvodu položil hostům PhDr. Vladimír Špidla, ředitel Masarykovi demokratické akademie a odborný garant projektu Ergoprogress.

Dále se svou keynote speech vystoupil hlavní manažer projektu Ergoprogress a výkonný ředitel Národního výboru Mezinárodní obchodní komory v ČR Mgr. Karel Machotka. Zaměřil se hlavně na prezentaci sociální inovace Ergoprogress REALISE THE CHANGE, která efektivně řeší přechod zaměstnavatelů OZP na integrační sociální podniky: „Inovace není nic, pokud se nešíří. Myšlenky šíří lidé, a právě díky jejich aktivitě a sdílení se dávají do pohybu a mohou něco změnit.

Předseda družstva invalidů Ergotep Bc. Petr Herynek okomentoval aktuální legislativní dění, postavení a situaci integračních sociálních podniků ve společnosti.

Následovaly panelové prezentace partnerů projektu Ergoprogress. ABC servisu Pardubice, s. r. o., Dřevovýroby Otradov, s. r. o., Pro – Charity, s. r. o., Sdružení Neratov, z. s., Symetrie, s. r. o. a Zenové zahrady, s. r. o., kterou moderovali delegáti jednotlivých podniků.

V řízené diskusi se společně debatovalo o vlastních zkušenostech se zaměstnáváním a integrací OZP zaměstnanců s reprezentanty ministerstva práce a sociálních věcí, stakeholdery, představiteli veřejné správy a ostatních subjektů.

Celou akci uzavřel PhDr. Vladimír Špidla, slovy Napoleona Bonaparta: „Je potřeba udělat první krok, a pak se uvidí.“

Mgr. Herynková Pavlína

Partneři a dárci

  • ISP21
  • zsamsprosec tmzluta barevnepostavy
  • VDV logo 2014