Ergotep CSR Institut

Letní odpoledne ochladil Prorok

Za přispění obecně prospěšné společnosti Ergotep CSR Institut se dne 16. 8. 2018 uskutečnilo v prostorách vzdělávacího centra Ergoeduka v Proseči inspirativní setkání příznivců občanského sdružení Neratov. 

Svým přičiněním a aktivitami navracuje život vysídlené obci v Orlických horách a nejen pro sympatizanty piva vyrábí lahodného Proroka v novém pivovaru v Neratově. 

Pan Antonín Nekvinda, místopředseda sdružení Neratov, seznámil přítomné s historií kdysi vysídlené osady Neratov a oblastmi činností tohoto sdružení, tj. obnovou poničeného poutního místa, provozem chráněného bydlení pro osoby s mentálním postižením a integrací hendikepovaných lidi do běžného života.

Poutavé bylo vyprávění o historii i současnosti barokního kostela Nanebevzetí Panny Marie, vystavěného v letech 1723 až 1733, který je kulturní památkou a návštěvníky ohromí svou pohnutou historií a zvláštní atmosférou, ke které přispívá i jeho prosklená střecha.

Parné letní odpoledne pak ochladila prezentace a ochutnávka neratovského piva Prorok. Při jehož produkci jsou přísně dodržovány tradiční výrobní postupy. Prorok se připravuje z hanáckých vysoce extraktivních sladů, žateckých aromatických chmelů, měkké vody z Orlických hor a je obohacený o jedno promile vody ze zázračného pramene neratovského, který vyvěrá u kostela.

Text: JUDr. Nádvorník P., Mgr. Herynková P.

 

Partneři a dárci

  • ISP21
  • zsamsprosec tmzluta barevnepostavy
  • VDV logo 2014