Ergotep CSR Institut

Divadlo a koncert 15. 5. 2019

Ve středu 15. 5. 2019 se vzdělávací centrum Ergoeduka v Proseči proměnilo v uměleckou divadelní scénu. Svou návštěvou Ergotep poctil Divadelní spolek Jindřich a hudební skupina Vyrwál, jejichž aktéry jsou studenti Obchodní akademie, odborné školy a praktické školy Olgy Havlové v Janských Lázních. Spolky působí pod záštitou Střediska volného času při internátu školy.

Po 10 hodině ranní se prostory vzdělávacího centra zaplnily žáky druhého stupně ZŠ Proseč. Prvním bodem programu bylo divadelní představení „O perníkové bábě,“ mezi studenty zvané „Perníkovka.“ Mohlo by se vám zdát, že se jednalo o tradiční českou pohádku s názvem O perníkové chaloupce, ale vyvedeme vás z omylu. „Perníkovka“ je upravená pohádka, která je doplněna písničkami a obohacena pořádnou dávkou humoru. Písně vlastní tvorby do děje zakomponovala hudební skupina Vyrwál, která se pomalu připravovala na své následující vystoupení. Společně se svými pedagogy na dopolední představení dorazilo 115 žáků.

Po divadle následoval prostor na dotazy. Žáci tak měli možnost zjistit, jaké je složení divadelního spolku, jak se hraje vozíčkářům, ale také, že do divadla byla zakomponována nevidomá studentka. Jak se učí texty a připravuje se na divadlo samotné? Nejen to se posluchači dozvěděli. Zároveň během pauzy probíhala v zákulisí příprava hudební aparatury pro koncert.

Závěrečnou část programu převzala již zmiňovaná skupina Vyrwál. Celkem čtyři studenti spolu s vychovatelem zahráli písně Listopad od skupiny Jelen, Amerika od Lucie, Ztrácíš od Marka Ztraceného nebo Sílu starejch vín od skupiny Škwor a mnoho dalších.

I taková akce je svým způsobem dobrá integrace. Žáci tak na vlastní oči viděli, že i lidé s hendikepem dokáží téměř to, co zdraví jedinci.

Ergotep CSR Institut, obecně prospěšná společnost financovala realizaci divadelního představení v celkové výši 7000,- Kč. Dále věnovala darem Základní škole Proseč účast na tomto divadelním představení.

Od 17:30 proběhl večerní program pro veřejnost. Představení a koncert si žáci připravili ve stejném duchu, jako program dopolední. Věříme, že si všichni program užili a děkujeme za vaši účast.

Partneři a dárci

  • ISP21
  • zsamsprosec tmzluta barevnepostavy
  • VDV logo 2014