Ergotep CSR Institut

Zadarmo po Evropě

Bez peněz, bez mobilu, jenom s batohem na zádech a jeho obsahem uvnitř. Cesta ze Stockholmu do Amsterdamu za 7 dní? Zdá se to jako bláznovství, ale oni to dokázali. Ve čtvrtek 8. 3. 2019 od 17 hodin v prostorách vzdělávacího centra Ergoeduka proběhla přednáška „Jak zadarmo procestovat půl Evropy.“ Jakub Lustyk, místní cestovatel a dobrodruh vyprávěl o svých zážitcích, které se dvěma kamarády zažil na cestách v rámci projektu „Can you make it“ od společnosti Red Bull.

 

 

O čem však jeho vyprávění bylo? Představte si, že máte pouze 24 plechovek nápoje Red Bull, které vám slouží jako platidlo. Nemáte u sebe žádné pití, žádné jídlo. Jste odkázáni pouze na své schopnosti komunikace a umění, ale v cizím jazyce. Kuba svou přednášku doplnil velkým množstvím fotografií i videí a posluchače zasvětil do pravidel projektu. Hodiny a dny plné zážitků, stopování v kuse, nocování na letišti nebo výtahu, ale to zdaleka nebylo všechno. Hlad vás dostane, uvažujete i nad potravinami z popelnice. Máte s sebou málo oblečení, déšť pak může být pak velikým problémem. Nešlo pouze o zážitky, ale také o plnění výzev, které toho byly součástí. Stopnout luxusní automobil, navštívit starostu významného města nebo se nechat svézt na zádech cizího člověka. Všechno to zní šíleně, ale oni to zvládli. Nebyli sice první, ale mají spoustu zážitků, které jim nikdo nevezme.

Z Kubova vyprávění vyplynulo mnoho ponaučení a zamyšlení. Jeho vyprávění bylo zakončeno mottem: „ Life begins at the end of your comfort zone,“ což v překladu znamená „Život začíná na konci tvé komfortní zóny.“ Co si o tom myslíte vy?

Napříště pro vás plánujeme nejen další zajímavou přednášku, ale také koncert hudební skupiny žáků Obchodní akademie Olgy Havlové v Janských Lázních.

Partneři a dárci

  • ISP21
  • zsamsprosec tmzluta barevnepostavy
  • VDV logo 2014