Ergotep CSR Institut

Krajinou Nepálu s cestovatelem Petrem Novákem

Ve čtvrtek 3. 1. 2019 proběhla v prostorech Ergoeduky další cestopisná přednáška. Tentokrát se o zážitky podělil cestovatel z Vysokého Mýta. Petr Novák poutavě vyprávěl o průběhu svých cest v Nepálu. Dozvěděli jsme se, jak probíhá aklimatizace, jakých vrcholů dosahuje, či kolik km každý den nachodí. Na každou ze svých cest připravuje zájemce, kteří s ním poté cestují. Trasa údolím Tsum Valley a vrcholem Manaslu byla dlouhá 240 km a všichni ji zdolali za 26 dní. Během této doby nocovali u místních domorodců a měli tak možnost vyzkoušet jejich kuchyni.

Přednáška trvala téměř 2 hodiny. Návštěvníci měli možnost zhlédnout zajímavá videa a fotografie, které doprovodily vždy nějaké příhody z cest. Jak jsme již předeslali, o přestávce proběhla také ochutnávka tradičních nepálských pokrmů, které si Petr Novák připravil.

Děkujeme tímto Petrovi a příště, tedy 7. 3. 2019 se můžete těšit na přednášku s Jakubem Lustykem, který nám poví o svém dobrodružném tripu s názvem „Jak zadarmo projet půl Evropy,“ který podnikl se svými kamarády. Máte se na co těšit!

Partneři a dárci

  • ISP21
  • zsamsprosec tmzluta barevnepostavy
  • VDV logo 2014